Szakmai megjelenéseink
 
 
  • A dublini székhelyű Európai Alapítvány az Élet és Munkakörülmények javításáért 2018-ban az egyik legjobb európai példaként mutatta be a Pro Lecsó programot, mely integrált megközelítésének köszönhetően egyszerre csökkenti a szegénységet, közvetlen megélhetést teremt, hozzájárul a vidék fejlesztéséhez, és a nem formális felnőtt-oktatás segítségével terjeszti a vegyszermentes gazdálkodással kapcsolatos ismereteket, továbbá hozzájárul a romák integrációjához. A tanulmány 46. oldalán található a rólunk szóló rész.


  • 2017-ben az európai civil szervezetek hálózata, a Social Platform az egyik európai legjobb gyakorlatként mutatta be a Pro Lecsó programot,mely integrált megközelítésének köszönhetően egyszerre csökkenti a szegénységet, közvetlen megélhetést teremt, hozzájárul a vidék fejlesztéséhez, és a nem formális felnőtt-oktatás segítségével terjeszti a vegyszermentes gazdálkodással kapcsolatos ismereteket., továbbá hozzájárul a romák integrációjához.


  • 2014. október 29. -"Vidékfejlesztés, integrált településfejlesztés és társadalmi befogadás
    Társadalmi befogadás, hatékony forrásfelhasználás és hangsúlyosabb programrészvétel- az elmaradott, hátrányos helyzetű térségek új esélyei
    " címmel a Pro- Cserehát Egyesület műhelymunkát és szakmai napot szervezett azzal a céllal, hogy segítse a civil szervezeteket és önkormányzatokat a 2014-2020-as Európai Uniós költségvetési időszak forrásaihoz történő hozzáférést


  • 2014. október 16. - A Pro Cserehát Egyesület elnöke, Kassai Melinda "A vegyszermentes, közösségi mezőgazdálkodási modell, a Pro Lecsó program tapasztalatai és továbbfejlesztési irányai" címmel tartott előadást a Nemzetstratégiai Kutatóintézet által szervezett "Jó gyakorlatok, kreatív megoldások: Helyi gazdaságfejlesztési gyakorlatok a Kárpát- medencében" konferencián.


  • 2014. április 9-11. - Skopjeban jártunk Magyarország nagykövetségének meghívására. A Nemzetközi Roma Naphoz kapcsolódó események között szerepelt többek között a "Szegény- cigányok, szegény- Cserehát" kiállításunk.
Skopje 1 Skopje 2
  • 2014. február 13. - "A települési közösségekre építő mezőgazdasági kezdeményezések" címmel a Pro-Cserehát Egyesület szakmai műhelyt rendezett. A műhelymunka célja a közösségi alapú településfejlesztési programokban érdekelt önkormányzatok és civil szervezetek összekapcsolása, tapasztalatcseréjének lehetővé tétele volt.


  • 2014. február 11. - Budapesten, a Katalizátor Hálózat „Közmunka: érintettek, elemzések, alternatívák” című fórumán prezentáció a „Szociális segély csökkentésének hatásai” témájú kutatás eredményeiről.


  • 2013. - a Nemzeti Tervezési Hivatal a jó gyakorlatai közé választotta az organikus közösségi mezőgazdasági programunkat, ajánlva azt más településeknek is. Az ismertető ITT található.


  • 2013. december 13. - Budapesten rendezett „Út a piaci munka világába” című konferencián a „Szociális segély csökkentésének hatásai a vidéki Magyarországon” témájú kutatásunk eredményei alapján prezentáció, „A tartós munkanélküliek körbezárt világa” címmel.


  • 2013. november 26-27. - a Brüsszelben megrendezett Szegénység és társadalmi kirekesztés elleni Platform 3., éves konvencióülésén, a „Roma befogadási politikák” szekcióban a Pro Lecsó programunk eredményeit mutattuk be.
  • 2013. november 25. - Brüsszelben, az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság (EGSZB) és az ERGO Network közös, „Az európai válság és a növekvő roma ellenes szélsőségek” című rendezvényén prezentáció a „Szociális segély csökkentésének hatásai” című kutatásunk eredményeiről.


  • 2013. november 11. - Budapesten, „A szociális munkás identitása a változó társadalmi viszonyok között” című konferencián a „Szociális segély csökkentésének hatásai a vidéki Magyarországon” témájú kutatásunk eredményei alapján prezentáció, „Nekem a munkanélküliség káoszt jelent…” címmel.


  • 2013. október 17. - a Magyar Kriminológiai Társaság ülésén a „Szociális segély csökkentésének hatásai” címmel műhely találkozót rendeztek. Meghívott előadók voltak a vizsgálat kutatói, az előadások írott változata ITT található.


  • 2012. - Pro Lecsó program – a társadalmi vállalkozás egy lehetséges formája kistelepülések számára – 2012, írta dr. Drexler Dóra és Kassai Melinda, Vidék és Gazdaság
  • 2011. november 11. - Budapesten, a „Társadalmi felelősségvállalás és közművelődés” című konferencián előadás „Társadalmi felelősségvállalás másképp” címmel.
  • 2011. november - „Társadalmi felelősségvállalás- Helyi fejlesztés- Helyi értelmiség- Közművelődés”, megjelent a Szín 2011. novemberi számában


vidékfejlesztés   közösségi mezőgazdálkodás   roma   szegénység   vegyszermentes mezőgazdaság   munkanélküliség   részvételi alapú tervezés   Nemzetközi Roma Nap   Szegény cigányok – Szegény Cserehát   Katalizátor Hálózat   Nemzeti Tervezési Hivatal   Magyar Kriminológiai Társaság   Social Platform   jó gyakorlat   Eurofund   Jó gyakorlat  
 
Pillangó Fejlesztések a Facebookon
© bffd.hu - Butterfly Development
Külföldről támogatott civil szervezet